Публікації за місяць: травня 2014

Нагородження освітян – учасників міського туру конкурсу «Учитель року-2014»

29 травня 2014 року в приміщенні Київського міського будинку учителя відбулося урочисте нагородження переможців та учасників ІІ (міського) туру всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року-2014».
У міському етапі конкурсу взяли участь 49 кращих педагогів столиці. 15 переможців і призерів були нагороджені грошовими винагородами від Київської міської державної адміністрації та Грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Цінні подарунки переможці отримали від Київської громадської спілки «Освіторія».
Учасників конкурсу, які не посіли призових місць, відзначено Подяками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та грошовими преміями від Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України.
Освітян привітали поважні гості свята – голова Київської міської державної адміністрації Володимир Дмитрович Бондаренко, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Олена Григорівна Фіданян, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Михайлович Яцунь та представник Київської громадської спілки «Освіторія» Артур Кочарян.
Щиро вітаємо педагогів з перемогою і зичимо подальших успіхів у професійній діяльності!
Переможці та учасники ІІ (міського) туру конкурсу «Учитель року-2014»

31 травня – День Києва

У зв’язку із ситуацією, що склалася в країні, найбільш масштабні заходи до Дня Києва відмінено. Про це повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації.
«Відмінено проведення масштабних концертних заходів, зокрема концерт майстрів класичної музики та святковий фейєрверк на Співочому полі, молодіжний рок-концерт на Оболонській набережній, а також міський конкурс старшокласників «Київський вальс», —  сказано в повідомленні.
Деякі заходи все ж буде проведено.
Київрада: програма заходів (з урахуванням змін)

30 травня в київських ЗНЗ пролунав останній дзвоник

Ось і віддзвенів останній у цьому навчальному році дзвоник… Що змінила його голосна переливчаста пісня? Кожному малому школярику й солідному школяреві дала законне право на горду фразу «Перейшов (перейшла) до … класу!» Кожній родині поліпшила настрій (ще одну сходинку подолано) та змусила замислитись (до вступу до ВНЗ залишилося … років).
Привітання голови КМДА Володимира Бондаренка зі Святом останнього дзвоника

Навчальний тренінг для психологів столиці

29 травня 2014 року на базі готелю «Україна» було проведено восьмигодинний навчальний тренінг «Основи першої психологічної допомоги дітям, що пережили психотравмуючу подію». Учасники тренінгу – психологи системи освіти столиці, психологи Майдану, дитячі медичні психологи. Організатори тренінгу – громадська організація «Українська асоціація фахівців із подолання наслідків психотравмуючих подій», Світовий Конгрес Українців спільно з НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка та американська організація the Disaster Mental Health Group.
Світовий Конгрес Українців

Телепередача про патріотичне виховання в СШДС «Кияночка»

14 травня 2014 року учні початкової школи СШДС «Кияночка» разом з учителями провели флешмоб на підтримку єдності України. Девізом акції можна вважати слова одного з її маленьких учасників: «Україна – це мій дім!» Діти й педагоги заспівали гімн України та розгорнули національний прапор.
До студії Першого Національного телеканалу ведучий програми «ТелеАкадемія» Іван Сорокін (за сумісництвом – психолог СШДС «Кияночка») запросив на розмову заступника директора з виховної роботи Т.С.Пипченко, методиста О.Б.Степуру, керівника музею історії Києва В.Л.Русакову, вихователя й господиню музею «Світлиця» Н.М.Козаченко, вчителя англійської мови Я.В.Оникій, організатора флешмобу – вчителя 4-го класу А.Ю.Баздирєву, хореографа А.М.Шуст, учителя 1-го класу Л.С.Кіндрат, наукового керівника експерименту з музейної педагогіки О.В.Дудар, а також батьків разом із учнями. Розмова про досягнення «Кияночки» у сфері патріотичного виховання була змістовною, піднесеною і теплою. Особливо актуальним є досвід використання у стінах закладу музейної педагогіки.
Переглянути телепередачу можна 2 червня 2014 року або на сайті http://ta.1tv.com.ua після ефіру.
Громадське телебачення: Діти «Кияночки» за єдність України: флешмоб: відео (5 хв.)
Музейна педагогіка в школі-садку «Кияночка»:
Києвознавство
Музей «Аптека»
Етнографічний музей українського побуту «Світлиця»
Музей «Кімната городянина 50-60 років, м. Київ»

Семінар-тренінг для практичних психологів системи освіти Києва

27 травня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбувся восьмигодинний семінар-тренінг «Кризове консультування, травмотерапія та організація допомоги під час надзвичайних ситуацій». Організатори тренінгу – громадська організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Світовий Конгрес Українців та НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка.
Тренінг було організовано в межах партнерського проекту «Антистресова допомога Майдану». Навчання проводили дитячі психіатри та фахівці з психотерапії посттравматичних стресових розладів у дітей зі США Джеффрі Бостік (Jaffrey Bostic) та Шeрон Стефан (Sharon Stephan).
У тренінгу брали участь понад сто практичних психологів ДНЗ та ЗНЗ столиці. Учасники заходу отримали знання основ першої психологічної допомоги дітям, що перебувають у кризовому стані, та практичні навички щодо стабілізації соціально-психологічного клімату в навчальних закладах.
Шeрон Х. Стефан. Підтримкa учнiв, схильних до травм психіки: презентація

Cайт «Інклюзивна освіта»

Сайт «Інклюзивна освіта» розповідає про виникнення, становлення та розвиток системи інклюзивної освіти в Україні. Ви зможете познайомитися  з законодавчою базою, змістовими та організаційними характеристиками інклюзії, програмами із конспектами занять та  уроків педагогів, що працюють в інклюзивних навчальних закладах. Сайт є результатом роботи, яку провадить НМЦ інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти КУ імені Бориса Грінченка.
Модератор веб-сайту Н.Софій.

Завершився ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»

22 травня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбулося нагородження переможців і лауреатів ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека».
Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека»
Переможцями визначено:

Засідання міської експертної комісії 19 травня 2014 року

19 травня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбулося засідання міської експертної комісії з проведення дослідно-експериментальної роботи. Порядком денним засідання передбачалося представлення, експертиза й обговорення 10 експериментальних проектів.
Директор СЗШ №104 ім. О.Ольжича Оболонського району м. Києва Ю.Г.Ніцу доповів комісії про результати дослідно-експериментальної роботи «Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі». Доповідь викликала жвавий інтерес, що спричинено актуальністю й доцільністю впровадження мультипрофільного навчання в освітнє середовище сучасних навчальних закладів.
Директор школи I ступеня №268 Оболонського району м. Києва О.Л.Антонюк презентувала успішні результати дослідно-експериментальної роботи з теми «Інтеграція освітнього та реабілітаційного процесів для учнів із порушенням опорно-рухового апарату в умовах початкової школи», які отримали позитивне схвалення присутніх.
Ю.Г.Ніцу. Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі: презентація
О.Л.Антонюк. Інтеграція освітнього та реабілітаційного процесів для учнів із порушенням опорно-рухового апарату в умовах початкової школи: презентація
Т.В.Мироненко. Формування інтегрованих уявлень учнів про навколишній світ за науково-педагогічним проектом «Росток»: презентація
І.В.Корнійчук. Вплив інтегративно-діяльнісного підходу на формування та розвиток обдарованості дитини на основі реалізації принципів науково-педагогічного проекту «Росток»: презентація
Л.А.Кузьменко. Вплив інтегративно-діяльнісного підходу на розкриття та розвиток інтелектуальних здібностей особистості за науково-педагогічним проектом «Росток»: презентація
Н.І.Бережна. Формування особистості учня, здатної до самореалізації, на основі впровадження принципів науково-педагогічного проекту «Росток»: презентація

Обговорюються можливості та переваги Linux-орієнтованої інформатики

12 травня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка було проведено методичний семінар «Перспективи платформнонезалежної та Linux-орієнтованої інформатики в Україні».
З можливостями і перевагами платформнонезалежної та Linux-орієнтованої інформатики учасників заходу ознайомив доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Олександр Рудик.
Посилання на вказане ПО можна знайти внизу сторінки http://kievoit.narod.ru/course.html

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ!

16 травня 2014 року завершився III етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка-2014».
Протягом 13-15 травня учасники змагання демонстрували свої професійні та творчі досягнення, педагогічну майстерність, уміння працювати з дітьми.
Вітаємо переможців Конкурсу: Лесю Василівну Левковець, керівника гуртка «Весела карусель» відділу розвитку позашкільної освіти Київського Палацу дітей та юнацтва (соціально-реабілітаційний напрям); Олександра Аркадійовича Верхмана, керівника гуртка «Юний винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера» Оболонського району (ІІ місце, дослідно-експериментальний напрям), та Юлію Михайлівну Скоробагач, керівника гуртка «Радіожурналістика» інформаційно-творчого агентства «Юн-прес» Київського Палацу дітей та юнацтва, яка посіла III місце (гуманітарний напрям)!
Сайт КПДЮ: Про конкурс «Джерело творчості»-2014
Сайт МОН України: Про нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка»

VІ конкурс для школярів «Молодь тестує якість»

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України та БО «Центр споживчих ініціатив» запрошують учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів взяти участь у VІ конкурсі «Молодь тестує якість», який проводиться в рамках 15-річчя з дня заснування ІІТЗН НАПН України. Завданням Конкурсу є підвищення обізнаності шкільної молоді в питаннях реалізації прав споживачів, вміння орієнтуватись на сучасному ринку товарів та послуг, виховання інформаційної та споживчої культури, громадянської позиції та усвідомлення власної ролі у підвищенні якості життя та освіти у контексті європейських стандартів.
Конкурс проходить з 15 травня по 10 червня 2014 року, підведення підсумків відбудеться до 25 червня 2014 року. Детальна інформація про конкурс розміщена на сайті БО «Центр споживчих ініціатив» та на сайті Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.