Семінар для вчителів-дефектологів

В.Волкова – психолог ВБО «Даун Синдром»

25 лютого 2014 року в приміщенні Спілки матерів дітей-інвалідів «Сонячний промінь» Оболонського району столиці (керівник – Євгенія Олександрівна Стешенко) відбувся семінар-практикум «Інновації в роботі з дітьми із синдромом Дауна» для вчителів-дефектологів навчальних закладів столиці. Було представлено систему роботи гуртків для дітей із різними комплексними порушеннями (керівник – Ірина Костянтинівна Руденко). Це гурток моделювання сувенірів та іграшок, а також гурток соціальної адаптації вихованців до навколишнього середовища.
Психолог ВБО «Даун Синдром» Вікторія Волкова розповіла про особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми із синдромом Дауна, використання набору НУМІКОН, надала рекомендації щодо організації роботи психолога з батьками дітей, що мають особливі потреби.
Художній керівник, режисер народного інтегрованого театру «Паростки» Віталій Любота провів майстер-клас «Набуття соціокультурної компетенції через театральну та рольову гру». Основну увагу учасників семінару було звернуто на шляхи розкриття потенційних можливостей юних акторів, IMG_3434використання ігрових засобів театрального мистецтва для формування соціокультурної компетенції дітей і підлітків із особливими потребами. Вчителі-дефектологи здобули навички використання в навчально-виховному процесі ігрових вправ, рольових та театральних ігор.
Підсумки семінару-практикуму підбила методист НМЦ інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка Валентина Шорохова.
Педагог Спілки матерів дітей-інвалідів «Сонячний промінь» Ольга Миколаївна Мелещенко ознайомила учасників заходу з методичною та технічною базою організації.
Програма семінару-практикуму
Українська правда: паростки Люботи
Віталій Любота. Театральна гра як засіб набуття дітьми, що мають особливі освітні потреби, соціокультурної компетенції (коментар)
Віталій Любота. Інтегрований театр як інноваційна форма соціокультурної реабілітації: досвід і перспективи