Розвиток дітей і балансувальна дошка: дослідження тривають

IMG_37179 квітня 2014 року в СШ №26 Дніпровського району було проведено нараду учасників дослідно-експериментального дослідження «Вплив баламетрики на психофізичний розвиток дітей з особливими освітніми потребами в навчально-корекційному процесі». Система баламетрики включає в себе точний баланс рівноваги, влучність у просторі і орієнтир у часі, ретельну оцінку сенсорної інформації за допомогою використання відкаліброваної балансуючої дошки Белгау (Belgau Balance Board).
У доповіді методиста НМЦ інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка Валентини Шорохової йшлося про поточні результати експерименту. Заступник директора СШ №26 Наталія Крикун розповіла про застосування елементів баламетрики в корекційно-розвитковій роботі з дітьми, які мають порушення психофізичного розвитку.
Активний учасник дослідницької роботи учитель фізичної культури та ЛФК Людмила Резніченко розказала про успішне впровадження інноваційних методів та нестандартних форм проведення уроків із застосуванням балансувальної дошки. За спостереженнями педагога, такі уроки мають значний вплив на психофізичний розвиток дітей. Заняття з використанням елементів баламетрики впливають на пам’ять, увагу, швидкість і гнучкість мислення, розвивають психомоторні навички. Вправи, що стимулюють процеси балансу, здійснюють істотний позитивний вплив на зір, якість читання, а відтак на розвиток і загальну ефективність навчання дитини.
Було запропоновано створити методичні рекомендації та посібник для педагогів, які використовують балансувальну дошку Френка Белгау. Цього ж дня було проведено вестибулярну пробу – дослідження щодо утримання дітьми рівноваги. Учасники заходу мали змогу поділитися своїми напрацюваннями, враженнями, обмінятися інформацією про особливі випадки використання дошки.
О.Кочерга. Психофізіологічні механізми чутливості людини: способи розвитку
В.Шорохова. Альтернативні методи корекції уваги в розумово відсталих молодших школярів
Belgau Balance Board (англійською мовою)
З архіву сайту ІППО: Вправи на утримання балансу і психофізичний розвиток дітей

Майстер клас. Використання балансувальної дошки доктора Ф.Белгау в навчально-корекційному процесі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*