Семінар-практикум для вчителів-логопедів ЗНЗ

02325 березня 2014 року було проведено семінар-практикум «Застосування природних матеріалів та виробів з них для розвитку в дітей мовленнєвого праксису та дрібної моторики» для вчителів-логопедів ЗНЗ. Роботу було організовано в Школі народних ремесел Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
У доповіді методиста НМЦ інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка Валентини Шорохової йшлося про використання виробів із природного матеріалу для активізації розвитку мовленнєвого праксису та ендогенного дихання дітей із вадами мовлення. Доповідач продемонструвала дихальні вправи на основі використання виробів із лози, соломи, рогозу, кукурудзи та інших природних матеріалів. Про вплив «Екологічної стежки» на нормалізацію емоційного стану дітей-логопатів йшлося у виступі Оксани Приходько, методиста того ж центру.
Програма семінару
Велике зацікавлення викликала доповідь завідувача Школи народних ремесел НЕНЦ Валерія Федорова, який розповів про перспективи використання в роботі вчителя-098логопеда засад народної педагогіки. Ставши учасниками проведеного В.Федоровим майстер-класу, педагоги навчилися виготовляти з лози вироби, які в подальшому зможуть використовувати у своїй роботі.
Методист школи народних ремесел НЕНЦ Катерина Свистун зупинилася на питаннях психології творчості, продемонструвавши декілька психологічних методик: «ялинка-асоціація», «асоціативний кущ», «колективне малювання», «геометрія мислення». Для розвитку мовлення вона запропонувала цікаву методику «Створи власну казку», в основу якої покладено застосування алгоритму створення словесного опису за малюнком. Методику спрямовано на збагачення та корегування активного словникового запасу дітей-логопатів і дітей із комплексними порушеннями в розвитку. Родзинкою семінару стала демонстрація психологічного прийому «Таця побажань».

В.Шорохова. Використання виробів з природного матеріалу для розвитку в дітей мовленнєвого праксису та дихання (комплекс вправ)

О.Приходько. Вплив екологічної стежки на нормалізацію емоційного стану дітей-логопатів