Семінар з питань створення для дітей з особливими освітніми потребами корекційно-реабілітаційного освітнього простору

4493

Шорохова В.В., Симоненко Т.В., Кабанова І.В.

6-7 листопада 2014 року на базі спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія» Деснянського району столиці за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики», кафедри ортопедагогіки та реабілітології ІКПП НПУ ім. М.П.Драгоманова відбувся Всеукраїнський семінар «Роль навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами». Мета семінару – підвищення рівня компетентності фахівців з освіти та реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності; підвищення рівня компетентності батьків дітей з обмеженнями життєдіяльності щодо роботи різних навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами; обмін досвідом з проблем роботи з дітьми з обмеженнями життєдіяльності. Було розглянуто й обговорено такі питання:
1. Особливості організації навчально-реабілітаційного процесу в навчально-реабілітаційних центрах.
2. Інноваційні тенденції, форми та методи реалізації освіти та психолого-педагогічного супроводу в навчально-реабілітаційних центрах для дітей з особливими освітніми потребами.
3. Становлення закладів нового типу – навчально-реабілітаційних центрів шляхом реорганізації шкіл-інтернатів.
4. Корекційно-реабілітаційний супровід навчання дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.
5. Здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з затримкою психічного розвитку.
6. Формування психолого-педагогічної компетентності батьків дітей з полісистемними порушеннями розвитку.
Учасниками семінару були керівники та представники обласних та районних департаментів/управлінь освіти, які опікуються питаннями освіти осіб з особливими освітніми потребами; члени громадських організацій та фондів, що працюють у сфері захисту прав осіб з інвалідністю; представники громадських організацій, експерти та фахівці з освіти та реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності; психологи; соціальні педагоги, студенти вищих навчальних закладів; батьки дітей з інвалідністю.
У ході проведення семінару було заслухано понад 30 доповідей фахівців з 16 областей України.
Педагоги-дефектологи СНВК «МРІЯ» – І.В.Чорна, В.І.Кандзюба, М.І.П’ята, О.Г.Стах, Н.В.Новоселецька, В.В.Бабіч, Л.Б.Жилінська, Г.П.Спіженко, І.М.Брусенська, Т.А.Ільєнко представили учасникам семінару власний практичний досвід роботи. Було організовано презентації з досвіду роботи педагогів, педагогічні майстерні, майстер-kabanovaкласи, групові заняття з дітьми ранньої педагогічної корекції; індивідуальні заняття з дітьми, що мають незначні порушення в розвитку. Особливу зацікавленість усіх фахівців, які працюють над дитячим мовленням, викликав виступ учителя-логопеда Ільєнко Т.А., адже спастична дизартрія спостерігається майже в усіх учнів із дитячим церебральним паралічем.
Про вплив балансування на стан уваги молодших школярів із порушенням інтелекту йшлося в доповіді В.В.Шорохової, викладача кафедри суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка.
У ході обговорення присутні мали змогу поставити запитання, поділитися практичним досвідом, обмінятися контактними адресами.
По завершенні семінару виконавчий директор ВГО «НТІ «Інститут соціальної політики» С.М.Задунайська побажала педагогам натхнення в корекційно-реабілітаційній роботі спеціальних закладів для дітей із опорно-руховими порушеннями та ДЦП.
Програма семінару
Про заклад СНВК «Мрія»
Фільм УТР про СНВК «Мрія» (жовтень, 2013)
Телеканал Інтер про СНВК «Мрія»
Про Кабанову Ірину Володимирівну (на фото)
Роль навчально-реабілітаційних центрів у створенні корекційно-реабілітаційного простору для дітей з особливими освітніми проблемами: презентація виступу реабілітологів СНВК «Мрія»
Ільєнко Т.А., вчитель-логопед СНВК «Мрія». Мінімальні прояви дизартрій у дітей молодшого шкільного віку: презентація
Ільєнко Т.А., вчитель-логопед СНВК «Мрія»: фільм з конференції, м. Москва, Росія
Шорохова В.В. Вплив балансування на стан уваги молодших школярів із порушенням інтелекту: тези виступу, стаття // Paradigma poznani. ISSN 2336-2642, – Prague: Vědecko vydavatelské centrum «Sociosféra-CZ», s.r.o., 2014 – №3, Р. 128 – 135.
Стах О.Г., Новоселецька Н.В., учителі-логопеди вищої категорії, старші вчителі СНВК «Мрія». Використання терапії піском в логопедичній корекції
Гладченко І. Інноваційна модель включення дітей з порушеннями психофізичного розвитку в освітній простір: презентація
Київський міський Центр соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів: презентація
Навчально-реабілітаційний центр інтенсивної педагогічної корекції “Мрія” м. Львів: презентація
Чеботарьова О.В. Корекційно-реабілітаційний супровід навчання дітей із порушеннями опорно-рухового апарату: презентація
Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами: презентація
Комунальний заклад Київської обласної ради “Таращанський навчально-реабілітаційний Центр”: презентація
Хустський районний навчально-реабілітаційний центр: презентація
Модель корекційно-реабілітаційного простору Хортицького національного навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру: презентація
Березівський навчально-реабілітаційний центр: презентація
Становлення та пріоритетні напрями діяльності інноваційного закладу (з досвіду роботи Рожищенського навчально-реабілітаційного центру Волинської області): презентація
Кам’янець-Подільський Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр: презентація
Стратегія розвитку та становлення закладу нового типу корекційної освіти: презентація
Використання арт-терапії та арт-педагогіки в роботі з дітьми з розумовою відсталістю: презентація
Саніна Н.В. Інноваційні тенденції, форми та методи реалізації освіти та психолого-педагогічного супроводу в навчально-реабілітаційному центрі для дітей з особливими освітніми потребами: презентація
Савчук О.О. Надання комплексних реабілітаційних послуг дітям на базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1: презентація
Черченський обласний навчально-реабілітаційний центр: презентація

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*